NEGOCJACJE
W BIZNESIE

>

Strony dla biznesu

Gdańsk: Nowe mieszkania i ich wynajmowanie

Jest wiele metod na zarobek. Na pewno ciekawym wyjściem jest kupno mieszkania, a czasem nawet kilku mieszkań, i rozpoczęcie wynajmu. Oczywiście początkowy wkład własny jest duży, ale późniejsze zyski mogą być naprawdę spore. Trzeba jednak odpowiednio podejść do tego problemu, ponieważ łatwo można popełnić wiele błędów, które mogą później wiele kosztować.

Niech przykładem będzie Gdańsk, w którym można z łatwością znaleźć wiele odpowiednich nieruchomości. Wszystko dlatego, że powstaje tam wiele nowych budynków, zatem nowe mieszkania są dostępne. Kiedy więc posiada się takie i nie planuje w nim mieszkać, można pomyśleć o wynajmie. Jednak warto robić wszystko zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Czyli przede wszystkim trzeba podpisać odpowiednio skonstruowaną umowę z najemcą. Warto wskazać konkretne wymagania, jakie się ma. Czyli opłaty, utrzymanie wyposażenia, kaucja. Każdy szczegół musi znaleźć się w takiej umowie, ponieważ później może być problem z egzekwowaniem niektórych rzeczy. Dodatkowo trzeba pamiętać, że należy płacić podatek od otrzymywanej kwoty.

Nie jest to dużo, ponieważ wynosi 8%, ale zapewnia spokój ducha i sprawia, że wszystko załatwione jest zgodnie z przepisami. W innym wypadku może pojawić się kontrola Urzędu Skarbowego, a kara będzie na pewno bardzo dotkliwa. Wiele osób omija ten przepis, ale nie jest to dobry pomysł. Przede wszystkim dlatego, że cała odpowiedzialność w takiej sytuacji spoczywa na właścicielu mieszkania.

Jeśli chodzi o szukanie najemców, to Gdańsk daje ogromne możliwości. Jest wielu studentów, którzy chętnie wynajmą dobrze wyposażone i ulokowane mieszkanie. Można szukać w Internecie, prasie lokalnej czy poprzez ogłoszenia papierowe. Jeśli jednak idzie na przykład o nowe mieszkania, to zdecydowanie ta pierwsza forma jest najlepsza. Najwięcej potencjalnych klientów.