NEGOCJACJE
W BIZNESIE

>

Strony dla biznesu

Gdzie kupić nowe mieszkania, Gdańsk mówi: "wybierz mnie"

Wiele ludzi, często nawet kilkakrotnie w ciągu życia, staje przed trudnym wyborem. I nie chodzi tu wcale o małżeństwo, lecz o wybór nowego mieszkania, Gdańsk, Warszawa, a może Kraków? Gdzie najlepiej zamieszkać? Czym kierować się przy wyborze, by satysfakcję czuć przez lata?

Zanim zbada się rynek i zorientuje, co jest dostępne, warto zastanowić się nad własnymi oczekiwaniami. W ten sposób istnieje szansa, że wyboru dokonamy odpowiadając na swoje potrzeby, a nie dostosowując je do możliwości, jakie daje nam konkretne mieszkanie, którego reklama nas urzekła, które ma ładną nazwę, brzmiącą luksusowo, mogącą imponować znajomym.

Na wstępie warto ustalić, jakie pomieszczenia będą potrzebne. Ile ma być sypialni, czy ma być garderoba, pokój do pracy biurowej itp. Trzeba też jasno określić priorytety związane z lokalizacją. Z jakimi regionami miasta komunikacja powinna być najsprawniejsza, czy blisko powinna być szkoła i przedszkole, czy raczej ośrodek zdrowia i apteka.

Niezależnie od tego czy na nowe mieszkania, Gdańsk czy Warszawę naznaczymy, najważniejszym pytaniem jest powierzchnia. Ile metrów kwadratowych będzie satysfakcjonujące, ale też ile metrów kwadratowych jesteśmy w stanie utrzymać w porządku i, co często jest głównym czynnikiem ograniczającym, jaki metraż mieści się w naszych możliwościach finansowych.

Czasem warto zrezygnować z zakupu nowego mieszkania w Gdańsku na rzecz nieruchomości z rynku wtórnego położonej poza miastem. Decyzja jest trudna i warta szczególnej uwagi, choć zawsze można pocieszyć się tym, że to tylko mieszkanie. Jest to rzecz nabyta, którą, mimo iż przeprowadzka to olbrzymia operacja logistyczna, zawsze można wymienić.