NEGOCJACJE
W BIZNESIE

>

Strony dla biznesu

Jak wyglądają nowe mieszkania, Gdańsk, w stanie deweloperskim?

Przeglądając ogłoszenia zatytułowane "nowe mieszkania, Gdańsk" często możemy spotkać się z pojęciem "stan deweloperski". Co takiego kryje się pod tym określeniem i czego możemy spodziewać się po mieszkaniu, które jest w stanie deweloperskim?

Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę, że "stan deweloperski" to pojęcie czysto umowne. Żadna ustawa nie definiuje dokładnie, co powinno zawierać takie mieszkanie, w związku z czym instalacje i urządzenia w poszczególnych mieszkaniach mogą się nieco od siebie różnić, zależnie od zasad, które praktykuje konkretna firma deweloperska.

Przyjęło się jednak, że mieszkanie w stanie deweloperskim powinno zawierać wszystko to, co mieszkanie w stanie surowym oraz podstawowe instalacje i urządzenia niezbędne w każdym mieszkaniu. W praktyce oznacza to, że do dyspozycji klienta oddaje się mieszkanie otynkowane, pomalowane, z wylaną posadzką, z oknami i drzwiami oraz instalacją wodną, cieplną i elektryczną.

Mieszkanie w takim stanie stwarza nam niemal nieograniczone możliwości aranżacji wnętrz. Możemy sami zdecydować, jakim kolorem pokryjemy ściany, jakie płytki wybierzemy do łazienki i czym pokryjemy podłogę w salonie. Daje to spore do popisu naszej kreatywności. Co ciekawe, Polska jest jednym z niewielu krajów, w których obserwuje się zainteresowanie mieszkaniami w stanie deweloperskim.

Jeśli poszukujesz nowych mieszkań, Gdańsk zdecydowanie przoduje w tej kwestii. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup któregokolwiek z nich, zapytaj przedstawiciela firmy, czego możesz oczekiwać od stanu deweloperskiego w jego przypadku.