NEGOCJACJE
W BIZNESIE

>

Strony dla biznesu

Jeśli kupujesz nowe mieszkania, Gdańsk: dobre dzielnice.

Zdaniem wielu osób, które kupują nowe mieszkania, Gdańsk to jedno z tańszych miast w naszym kraju. W Trójmieście tańsze mieszkania znajdziemy tylko w Gdyni. Oczywiście ceny różnią się w zależności od tego, w jakiej dzielnicy znajduje się dane mieszkanie oraz od tego, w jakim standardzie jest ono wykończone.

Badania przeprowadzone wśród osób poszukujących mieszkań do kupienia wyraźnie wskazują, że niektóre dzielnice cieszą się znacznie większą popularnością od innych. Wśród najbardziej pożądanych dzielnic znajdują się między innymi Jelitkowo, Morena, Żabianka, Zaspa oraz Starówka. Warto zaznaczyć, że większość z nich to dzielnice położone w bezpośrednim sąsiedztwie morza, z dużą perspektywą rozwoju.

Według kupujących nowe mieszkania, Gdańsk posiada także dzielnice, które zdecydowanie nie są warte ich uwagi. Mowa tu przede wszystkim o Oruni Dolnej, Nowym Porcie, Letnicy, Dolnym Mieście i na Kokoszkach. Mimo iż część z nich znajduje się nad morzem, nie cieszą się zainteresowaniem wśród kupujących. Co ich odstrasza? Przede wszystkim zła sława tych dzielnic, troska o własne bezpieczeństwo i stara, nieestetyczna zabudowa.

Oczywiście duża popularność niektórych dzielnic, wiąże się też w wyższymi cenami mieszkań. Im atrakcyjniejsza dzielnica, tym więcej musimy zapłacić za metr kwadratowy mieszkania, które w niej leży. W przypadku Żabianki i Jelitkowa jest to około 13,2 tys zł za m. kw. Dla porównania, za metr kwadratowy mieszkania w Kokoszkach zapłacimy ponad dwa razy mniej, bo około 4,5 tys. Zł, różnica jest więc kolosalna i często rzutuje na decyzję o zakupie konkretnego mieszkania.