NEGOCJACJE
W BIZNESIE

>

Strony dla biznesu

Działki nad jeziorem, morzem czy grunty rolne i ich przekształcanie?

Na pewno każdemu marzy się, chociaż kawałek własnej działki. Pięknie prezentują się działki nad jeziorem. Poza tym działki siedliskowe, także znajdują nowych nabywców. W niektórych pięknych krainach należy się starać o uprawnienia architektoniczne, aby wszystko było zgodnie z prawe. Takie uprawnienia architektoniczne dają możliwość własnej aranżacji na danym terenie. Prawo budowlane bowiem jest bardzo surowe, jeśli chodzi o zmianę krajobrazu danego terenu.

Tak, jak wspominane działki nad jeziorem nie mogą być przekształcone w działki budowlane, gdzie ma powstać na przykład blok mieszkalny. Prawo budowlane poza tym nie pozwoliłoby na postawienie tak dużego obiektu w pobliżu zbiornika wodnego. Jednak w tym prawie istnieje chociaż przepis, gdzie jest wspomniane, iż jest możliwe przekształcanie działek.

Oznacza to, iż działka rolna może być przekształcona na przykład na działkę budowlaną. Przekształcanie działek jest to jednak proces dość wydłużający się oraz kosztowny. Grunty rolne nadają się oczywiście pod uprawę rolną, jednak takie właśnie grunty rolne mogą być przekształcone na grunty budowlane. Również istnieje proces, który nazywany jest, jako odrolnienie gruntu.