NEGOCJACJE
W BIZNESIE

>

Strony dla biznesu

Gdańsk - nowe mieszkania czy wynajęte mieszkania?

Gdańsk to miasto możliwości. Kiedy zaczyna się tam studia lub pracę, trzeba rozejrzeć się za mieszkaniem. To jednak wymaga sporo czasu i poświęceń. Jednak najważniejsze to zdecydować, czy wybiera się nowe mieszkania czy raczej wynajmuje. Oczywiście zakup - właściwie niezależnie czy nowych czy z rynku wtórnego - to bardzo duży wydatek, na który nie stać każdego.

To chyba największe wada, jeśli chodzi o kupowanie mieszkań. Piza tym same zalety - posiadanie czterech kątów na własność, możliwość dowolnej aranżacji, zdecydowanie mniejsze opłaty (niż w wypadku wynajmu) itp. Na pewno więc jest to opcja doskonała, ale pod jednym warunkiem - jeśli ma się na to pieniądze. Oczywiście pozostaje jeszcze kredyt na mieszkanie, ale to również spore ryzyko.

Jednak wspomniane wynajmowanie mieszkań ma również swoje zalety. Przede wszystkim nie trzeba mieć ogromnego kapitału początkowego, jak w wypadku kupna. Dodatkowo można przebierać między ofertami, ponieważ Gdańsk ma bardzo szeroką ofertę mieszkań. Kolejną zaletą jest możliwość zrezygnowania, jeśli na przykład sąsiedztwo czy dzielnica okażą się nieodpowiednie.

Na pewno wynajem to rozwiązanie głównie dla osób młodych, które zaczynają studia lub pracę w Trójmieście. Na pewno nie jest to rozwiązanie na stałe, ponieważ nikt nie chce do końca życia płacić sporej kwoty najemcy. Jednak dzięki temu można spokojnie się urządzić, znaleźć dobrą pracę i dopiero później podejmować decyzję o kupnie nieruchomości.

Jak wszędzie, również tutaj obie opcje mają swoje wady i zalety. Najczęściej oczywiście rozchodzi się o pieniądze. Jednak największym plusem całej tej sytuacji jest ta, że człowiek ma prawu wyboru i może skorzystać z jednej opcji, żeby w przyszłości móc pomyśleć o drugiej. Dodatkowo fakt, że w Gdańsku jest tak wiele różnych ofert sprawia, że człowiek ma niemalże pełną swobodę.