NEGOCJACJE
W BIZNESIE

>

Strony dla biznesu

Nowe mieszkania, Gdańsk a komunikacyjne problemy Trójmiasta.

Ktoś kto nagle przeprowadza się z małej miejscowości do dużego miasta, często ma obawy przed życiem w wysoko rozwiniętym mieście. Zazwyczaj takimi trudnościami są korki na ulicach, problemy z komunikacją z miejsca zamieszkania do pracy, czy chociażby z hałasem lub innymi cechami życia w metropolii. Jednak już wyszukując ogłoszenia przykładowo nowe mieszkania, Gdańsk można zorientować się gdzie położone jest dane mieszkanie, a właściciele starają się wyciągnąć jak najwięcej korzystnych aspektów zamieszkania akurat na tym osiedlu a nie na innym.

Gdańsk jako część ogromnego Trójmiasta kojarzy się z zakorkowanym miastem, w którym ciężko o bycie punktualnym. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę inne środki transportu niż nasz poczciwy samochód, to całe statystyki pokonywania określonej trasy ulegną znacznemu polepszeniu. I to właśnie najczęściej w ogłoszeniach nowe mieszkania, Gdańsk możemy przekonać się o tym gdzie są jakie przystanki i węzły komunikacji miejskiej.

Przykładowo patrząc na reklamy takie jak nowe mieszkania, Gdańsk Orunia możemy zorientować się, że z tutejszych osiedli jest naprawdę blisko do stacji PKP, z której pociągiem można swobodnie przemieścić się do innej stacji Gdańska, a nawet do Sopotu lub Gdyni. Poza pociągami, można podróżować autobusami miejskimi, trolejbusami i tramwajami a także bardzo popularną Szybką Koleją Miejską.

Jeśli ktoś lubi urozmaicenia w swoim życiu, czasami może skorzystać z nietypowego środka komunikacji, jakim jest tramwaj wodny. A tym można spokojnie dopłynąć do Gdyni oraz Sopotu. Czy nie fajne byłoby codziennie dopływać do pracy romantyczną łodzią? Na pewno taki transport okazałby się dużo przyjemniejszy od stania w ulicznych korkach.